Predpremiéra nového TV dokumentu o Poslednej večeri v Ružomberku sa blíži

posledná večera, ružomberok, stano lajda

Výnimočná udalosť v ružomberskom kine Kultúra!

Stretnite sa s účinkujúcimi a tvorcami nového filmu Posledná večera: Cesta, Pravda a Život. Na predpremiére filmu v stredu 27.3. o 19:00 sa budete môcť stretnúť s režisérom Matúšom Demkom, autorom rekonštrukcie Leonardovej Poslednej večere Stanom Lajdom a odborníkmi na umenie i teológiu. Príďte si vychutnať film ešte pred jeho oficiálnym uvedením v televízii.

Posledná večera Leonarda da Vinci si našla cestu aj k nám. Určite sme ju už videli: v televízii, na obrázku zo sv. prijímania či birmovky, vystavenú doma alebo v podobe modernej kópie či novej interpretácie. 

Po knižnom i filmovom úspechu Dana Browna s knihou Da Vinciho kód mnohí na tejto maľbe vidia namiesto sv. Jána skôr Máriu Magdalénu a hľadajú tajné symboly či skryté odkazy. Sú konšpirácie práve to, čo nám po piatich storočiach chcel zanechať autor Poslednej večere, génius, maliar, vedec a predovšetkým neúnavný bádateľ Leonardo z talianskeho mestečka Vinci? 

Kľúč k tajomstvám Poslednej večere drží na Slovensku žilinský rodák Stano Lajda, akademický maliar, reštaurátor, pedagóg a nositeľ Ceny Fra Angelica. „Večeradlu“ zasvätil celý život – a svojou jedinečnou a poctivou vedeckou rekonštrukciou vdýchol nový život aj tomuto monumentálnemu dielu, ktoré je dnes takmer celé zničené. 

Pripojte sa aj vy k nášmu jedinečnému podujatiu, ktoré sa stane vašou „vstupenkou“ do udalostí (nielen tohoročnej) Veľkej noci. V predpremiére zažite nový dokumentárny film Posledná večera: Cesta, Pravda a Život a využite šancu nadýchnuť sa pašiovej atmosféry v predvečer najväčších kresťanských sviatkov.

By